به وب سایت گروه صنعتی بحری خوش آمدید

امروز جمعه 9 خرداد 1399 || 13:37

تعریف کوپلینگ


کوپلینگ وسیله ای است که دو محور یا شفت را برای انتقال نیرو بهم متصل می سازد.کوپلینگها مانع از اتصال محور ها در حین عمل میشوند. آنها اجزایی از ماشین هستند که توان و حرکت را از انتهای یک محور دریافت و به محور دیگر منتقل می کنند. در کوپلینگها قطع ارتباط بین دو محور محرک وجود ندارد . در حقیقت برای موتورهای سانتریفیوژ ، پمپهای سانتریفیوژ و ...که شفت و موتور به صورت سری قرار دارند توسط کوپلینگ بهم متصل میباشد . کوپلینگ حرکت دورانی موتور را به شفت پمپ منتقل کرده و باعث چرخش شفت و پروانه می شود . قبل از اتصال کوپلینگ ، شفت پمپ و موتور باید هم محور باشند .
به طور کلی کوپلینگها به دو نوع اصلی سخت و انعطاف پذیر تقسیم می شوند.کوپلینگ سخت جهت اتصال دو محور هم راستا به کار می رود و به دو نوع پوسته ای و فلنچی تقسیم می شوند.کوپلینگهای انعطاف پذیر میتوانند عدم تقارن محوری و زاویه ای را بین دو محور محرک و متحرک تحمل کنند و در انواع مختلف تجاری موجود میباشند. ابتدایی ترین عملکرد کوپلینگهای انعطاف پذیر اینست که دو قطعه ی در حال حرکت را بهم وصل میکند درحالیکه تا چند درجه عدم تراز را در انتهای آن باعث می شود.
انواع کوپلینگ شامل :  زنجیری ، میلیپینیRotex ، KB ، UCC، HRCو ... عمدتاً به صورت آماده و سایزهای مختلف در بازار موجود بوده و قابل تهیه میباشند . ولی در صورتیکه سایز خاصی مورد نیاز باشد یا تعداد آنها جهت تولید توجیه اقتصادی داشته باشد ، قابلیت ساخت در مجموعه تولیدات صنعتی بحری را دارند .

 

 

 

 

 

رابط کوپلینگ

 

 

رابط پلی یورتان روتکس :

رابط کوپلینگ روتکس مجموعه تولیدات صنعتی بحری از جنس پلی یورتان شور ۹۲ و از پلی یورتان های مرغوب بوده که مبنای ساخت این رابط ها بر اساس ابعاد شرکت های معتبر آلمانی همچون KTR  و FLENDER می باشد.
نحوه سفارش :
با توجه به جدول ارائه شده در صفحه مربوط به کوپلینگ روتکس با ارائه سایز مربوط به کوپلینگ مورد نظر می توانید رابط مربوط به سایز کوپلینگ مورد نظر را سفارش دهید.
لازم به ذکر است که این رابط ها (نام های دیگر : رابر ، اسپایدر ، واسطه ) تا سایز ۸۰ از جنس پلی یورتان شور۹۸ نیز توسط مجموعه صنعتی بحری  قابل ارائه می باشد.

رابط پلی یورتانی کوپلینگ بیپکس :

رابط کوپلینگ های بیپکس مجموعه تولیدات صنعتی بحری از جنس پلی یورتان بوده و دارای شور۹۲ است.
رابط کوپلینگ های بیپکس از سایز ۷۲ تا سایز ۱۸۲ توسط مجموعه تولیدات صنعتی بحری قابل ارائه است.
با توجه به جدول ارائه شده در صفحه مربوط به کوپلینگ بیپکس با انتخاب سایز مربوط به کوپلینگ مورد نظر می توانید رابط مربوط به سایز کوپلینگ بیپکس مورد نظر را سفارش دهید.

 


 
لاستیک کوپلینگ  KB:

رابط یا به عبارت دیگر واسطه یا رابر کوپلینگ های KB از جنس NBR بوده و از مشخصه های بارز این رابط ها     می توان به اچ شکل (H TYPE) بودن آنها اشاره کرد.
برای سفارش این رابط ها می توان با مراجعه به جداول مربوط به کوپلینگ KB و انتخاب سایز مورد نظر و با استفاده از اطلاعات تماس مجموعه تولیدات صنعتی بحری رابط های مورد نظر را سفارش داد.

 


 
لاستیک کوپلینگ میل پینی :

رابط کوپلینگ میل پینی مجموعه تولیدات صنعتی بحری از جنس لاستیک بوده که در دو نوع استوانه ای (مانند نمونه های موجود در بازار ) و بشکه ای ( مطابق با نمونه های شرکت فلندر ) قابل ارائه می باشد.
برای سفارش این رابط ها می توان با مراجعه به جداول مربوط به کوپلینگ میل پینی و انتخاب سایز مورد نظر و با استفاده از اطلاعات تماس مجموعه تولیدات صنعتی بحری رابط های مورد نظر را سفارش داد.

 


 
لاستیک کوپلینگ  HRC:

رابط ( اسپایدر ، واسطه ، لاستیک ) کوپلینگ HRC از خانواده رابط کوپلینگ های خورشیدی بوده و از جنس لاستیک می باشد.
از عمده تفاوت های موجود بین رابط HRC و رابط کوپلینگ روتکس می توان به تفاوت در جنس اشاره کرد بدین صورت که در کوپلینگ روتکس ، رابط از جنس پلی یورتان است در صورتیکه در کوپلینگ HRCC رابط ها از جنس لاستیک می باشد.از دیگر تفاوت های موجود می  توان به اختلاف در تعداد پره های این دو مدل رابط اشاره کرد.تعداد پره های رابط کوپلینگ HRC کمتر از تعداد پره های رابط کوپلینگ روتکس است .

 

 

رابط کوپلینگ UCC :

رابط کوپلینگ UCC مجموعه صنعتی بحری از جنس تفلون بوده وبیشتر کاربرد هیدرولیکی دارد به همین دلیل جنس لاستیک تفلونی میباشد .

 

 


لطفا برای ثبت سفارش یا اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه تولیدات صنعتی بحری تماس حاصل فرمایید.


تماس با ما

آدرس دفتر فروش : جاده ساوه ( آیت اله سعیدی ) - شهرک صنعتی چهار دانگه - خیابان 21 - ورودی 3 - پلاک 71 و 114

تلفکس : 55264097-021

تلفن : 55264098-021

021-55264099

همراه : 09122075320

ایمیل : info@bahri-co.ir

برخی از محصولات

فولی

کوپلینگ

دنده خورشیدی

یاتاقان

زنجیر

مختصری از گروه صنعتی بحری

مجموعه تولیدات صنعتی بحری از سال 1366 فعالیت خود را در عرصه تولید قطعات صنعتی شروع کرده و با کسب تجربه در این سال ها توانسته نیاز صنعت کاران محترم را مرتفع سازد . این مجموعه در مساحتی بالغ بر 2500 متر مربع مشغول به فعالیت است (یک سوله 1500 متر مربعی ریخته گری و تراشکاری و ماشین کاری در شهرک صنعتی شمس آباد دو سوله 500 متر مربعی تراش کاری و ماشین کاری در شهرک صنعتی چهار دانگه و یک دفتر فروش و انبار در شهرک صنعتی چاردانگه) در همین راستا این مجموعه با جذب نیروی کار متخصص و دستگاه و ابزار آلات به روز قطعات صنعتی را با بهترین کیفیت طراحی و تولید می کند...

Search