پیچ کبریتی
لطفا برای ثبت سفارش یا اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه تولیدات صنعتی بحری تماس حاصل فرمایید.

پیچ های دنده ذوزنقه ای یا دنده کبریتی از نوع پیچ های حرکتی هستند که حرکت دورانی پیچ را به کمک مهره به حرکت خطی تبدیل می سازد مانند پیچ میله ی هدایت ماشین تراش و جک های بالابر

اگر زاویه گام این نوع پیچها زیاد باشد یعنی (بیشتر از ۲۰درجه ) می توان حرکت خطی مهره را به کمک پیچ به حرکت دورانی نیز تبدیل کرد مانند پیچ گوشت اتوما تیک ازبین پیچها حرکتی پیچ ذوزنقه ای پر مصرفترین است.

مجموعه تولیدات صنعتی بحری تولید کننده انواع پیچ های دنده کبریتی از قطر ۱۲ تا ۱۰۰ میلی متر (tr12,14,16…۱۰۰) در گام های  ۲.۵ ,۳ , ۴ , ۵ , ۶ , ۸ , ۱۰ بدون محدودیت طول (قابلیت تولید پیچ متری دنده میلی متر و کبریتی تا ۶ متر) و تولید پیچ های چند راه (چند نخ) و چپ دنده مورد استفاده در تولید جک های ساختمانی و صنعتی و آسانسور ، ماشین های صنعتی و کارگاهی ، پیچ های مورد استفاده در صنعت رباتیک (بال اسکرو) ، شیرها و فلنج ها و اتصالات سیالات در صنایع پتروشیمی ، ساخت پل ها ، ساخت خطوط راه آهن و تونل ها ، کشاورزی و صنایع آب و فاضلاب و در صنایع وابسته به بتن و قالب بتن و غیره کاربرد دارد.

شکل خاص این پیچ ها و مقاومت و استحکام بالای و طول عمر بسیار بالای این شکل از دنده نسبت به دنده میلی متر و اینچ در شرایط زیر بار و حرکت روان و دقیق با اصطکاک بسیار پایین این نوع از پیچ ها در صنایع مختلف بسیار پرکاربرد کرده است.

مجموعه تولیدات صنعتی بحری توانایی تولید این نوع خاص از پیچ و مهره ها را از از متریال های مختلف از جمله آهن (ST37) و فولادهای آلیاژی مانند  (Ck45 (8.8) ، Mo40 (10.9) و فولاد فرگوته (۱۲.۹) ، Vcn150 و Stainless Steel  بگیر(آهن ربا) در گریدهای :۳۴۷ , ۳۲۱ , ۳۱۶ , ۳۰۵ , ۳۰۴ , ۳۰۳ و نگیر در گریدهای ۴۱۰ ,۴۲۰  با روش رزوه با دستگاه رولینگ را داراست.

قابل ذکر است این روش تولید (دنده رولینگ) دارای کیفیت و مقاومت بسیار بالاتر و خوردگی کمتر و طول عمر بسیار بالاتر دنده ها بنابراین عمر مفید طولانی پیچ و قطعات و همچنین صرفه جویی در متریال و زمان ساخت بسیار بالاتر نسبت به روش تراشکاری می باشد. لذا کیفیت و قیمت تمام شده محصول اختلاف فاحشی با پیچ های دنده کبریتی که با روش تراشکاری تولید شده اند دارد.